Mercedes-AMG Coupe GLC63 2018

GLC Coupe představuje hatchback tělo s 241 koňmi a všemi luxusními prvky, které od prémiových vozů z Německa očekáváte. Aby si automobilka udržela svůj standard luxusu, jedinečnosti a výkonu, rozhodla se vypustit na svět další model. Mercedes-AMG GLC63 tlačí výkon a styl na zcela novou úroveň. Pojďme se podívat blíže na tento nejnovější a největší přírůstek AMG.

Standardní tělo GLC kupé

Jedná se o obvyklý případ, kdy model AMG získává identické a standardní tělo GLC kupé. Vůz má stejnou kapotu s mírnými liniemi, středně agresivní bodylines podél bočního profilu a přemrštěnou střechu, která vytváří v přední části dojem SUV a v zadní styl kupé. V čem se tedy novinka liší?

Nejnápadnější je změna Panamericana mříž, která nahradí AMG mřížku. Další změnou jsou chromované lišty, které skvěle doplňují znak Mercedes. Další výraznou změnou jsou boční prahy, které odpovídají přední části vozu. Nově získá GLC63 20 palcová kola, která jsou v krásné titanově šedé barvě.

V zadní části se pak můžete těšit na nový difuzor, chromované prvky a spousty dalších bonusů, které si můžete přiobjednat v případě, že chcete vystoupit z davu.

Interiér nabízí pár zajímavých detailů

Uvnitř vozu nalezneme standardní GLC kupé, ale s tím rozdílem, že interiér nabízí čistší vzhled. Velkým plusem jsou sportovní sedadla, která nabízí vynikající podporu během jízdy. Umělá kůže s funkci mikrovlákna pak přidává ještě více stylu do kabiny, která se doslova topí v luxusu. Volant je klasicky zabalený do kůže Nappa a po celé kabině se nachází spousty detailů, které odkazují na AMG. Interiér a vybavení kabiny nabízí široké možnosti a zajímavé novinky, které jsou jistě na správném místě. Z našeho pohledu je kabina velmi povedená.

Co je ukryto pod kapotou

K dispozici bude jeden stejný motor, který však nabídne rozdílný výkon. Těšit se můžete na čtyřlitrový motor V8 s přímým vstřikováním a dvěma turbodmychadly. Pro klasickou verzi GLC 63 bude k dispozici výkon o 476 koních. Verze S nabídne na 510 koní. Zrychlení z nuly na pro klasickou verzi je 4 vteřiny. Verze S zrychlení z nuly na sto zvládne za 3.8 vteřiny. Maximální rychlost pro oba druhy vozů je 249 km/h.

Celkové hodnocení

Velmi se nám líbí výkonnější verze GLC. Interiér je velmi povedený a to samé platí i pro exteriér. Nicméně AMG mohlo udělat více proto, aby samotný model více vynikl. Úpravy a změny nejsou tak výrazné a oko vám často sjíždí po designu, který už jste někde viděli.