Subaru WRX 2018

Subaru WRX je velmi oblíbený sportovní sedan, který by měl každý nadšenec do motorových vozidel alespoň jednou řídit. Od té doby co je na světě prošel celou řadou proměn. Jedna z posledních proměn nastává právě teď a my jsme u ní nemohli chybět. Jaké krásné detaily si pro nás Subaru připravilo?

Exteriér se drží osvědčeného provedení

Současný model WRX je dost sportovní model, který nepotřebuje příliš změn. To inženýři vědí a proto nečekejte příliš mnoho od změn v exteriéru. Z větší části se nic neděje, ale najde se pár detailů. Přední mřížka chladiče nabízí více ostřejších modů. Další úpravou prošla mlhová světla, která mají více agresivní vzhled. Kromě těchto nejvýraznějších změn se dočkáme pár drobných detailů, ale celkově opět dostane osvědčenou klasiku. Tedy svalnaté přední blatníky, agresivní spoilery a ještě více sportovnější nádech.

Aktualizované materiály oceníte v interiéru

V interiéru si na první pohled všimnete nových materiálů, které jsou příjemné na dotek. Kabina jinak nabízí svůj standardní vzhled. V minulých letech bylo největší slabinou kabiny hlučnost. Pro modelový rok 2018 bylo vše napraveno a problém by měl být vyřešen.

K dispozici bude 7 palcový displej s multimediálním systémem, připojení na telefon, navigace, prémiová výbava, volant s plochým dnem, silnější skla u dveří, nová těsnění a spousty dalších novinek, které mají vylepšit jízdní vlastnosti a komfort Subaru WRX.

Stejný výkon s možností vylepšení

Pod kapotou se nachází osvědčený motor s objemem 2,0 litru a výkonem 268 koňských sil a 258 liber-stop točivého momentu. K dispozici je šestistupňová manuální převodovka. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 5 sekund a maximální rychlost 250 km/h. Pokud chcete vyšší výkon, určitě sáhnete po balíčku prémium, který zlepší výkon nového Subaru WRX 2018.

Oceňujeme drobné změny, které vedou k lepšímu dojmu. Plusem je tišší kabina. Negativa vidíme v nedostatečně výrazném spoileru a to, že zadní část vozu je poněkud nudná. Jinak povedená proměna.