Seat Leon Cupra 280 vytvořil nový rekord kola na Nürburgringu

Seat Leon Cupra 280 překonal na trati Nürburgring rekord v kategorii předokolek, kdy byl měřený okruh zajet za 7 minut a 58,4 sekundy.

Zatímco Honda se svým modelem Civic Type R „hrozí“ s novým časem kola již nějakou dobu, Seat se rozhodl vzít věci do vlastních rukou a vytvořil s vozidlem Leon Cupra 280 nový rekord na Nürburgringu v kategorii pohonu na přední kola. Španělská značka vydala klip natáčený z interiéru auta na konci února letošního roku. Touto jízdou byl překonán dosavadní rekord Renaltu Megane RS Trophy, který byl vytvořen v roce 2011 a byl zaznamenán čas 8 minut a 7,97 sekundy.

O rekord se postaral jezdec Jordi Gene

Výsledek obrázku pro Leon Cupra 280

Nový rekord zajel závodník Jordi Gene, který jel průměrnou rychlostí 154 km/h a maximální rychlostí 242 km/h a řídil produkční vůz vybavený pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2. Jen pro připomenutí, Leon Cupra 280 je nejvýkonnějším autem od Seatu, které může jezdit na silnici. Pod kapotou má umístěn dvoulitrový čtyřválcový TSI motor s výkonem 206 kW. Zrychlení z nuly na sto je za 5,7 sekundy a elektronicky omezená rychlost je 250 km/h.

Seat vytvořil nový paket určený pro tří i pětidvéřové hatchbacky modelu Leon, který je zasazen do sportovního stylu a zajistí tak atraktivní vzhled i pro normální verze.

Seat při vytváření nového hatchbacku nemyslel pouze na svou nejrychlejší předokolku Leon Cupra, ale také na běžná auta. Nový Sports Styling Kit vyvíjený designérským centrem v Martorellu je tak určený pro všechny vozy modelu Leon.

Kompletní sada přijde na 150 tisíc

Jestliže vás zajímá, co všechno nová sada obsahuje, v balíčku najdete přední nárazník, na kterém byl upraven design mlhovek, dále střešní spoiler či nástavce prahů. Nechybí ani upravený zadní nárazník, jež má imitaci difuzoru a také výfuk s dvěma kulatými koncovkami. Auto díky tomu dostane agresivnější výraz, který podpoří především 19“ kola Sports, jež jsou dostupné ve dvou barevných variantách – černé a stříbrné.

Samozřejmě, jednotlivé součástky lze koupit samostatně a můžete si auto upravit podle svého gusta. Co se týče cen, nárazník vás vyjde na 45 tisíc, střešní spoiler na 12 tisíc, zadní nárazník na 29 tisíc a prahy na necelých 20 tisíc. Kola jsou poté oceněny na 30 tisíc a koncovky výfuku na 14 a půl tisíce. Nejedná se tedy o nic levného, neboť kompletní sada pořádně provětrá vaší peněženku, která bude rázem lehčí o 150 tisíc korun.