Kia Sportage – bezpečný a prostorný oblíbenec českých řidičů

SUV auta jsou mnohými považována, nejen díky svým rozměrům budícím respekt, za krále silnic. „Esúvéčka“ si svou popularitu, která dosahuje již takových rozměrů, že spolu s vozy nižší střední třídy patří mezi vůbec nejprodávanější segment osobních vozů, vydobyla zejména díky bezpečnosti a nabízenému prostoru pro cestující a jejich zavazadla.

Jedním ze zářných příkladů úspěšných SUV je Kia Sportage, která se pro české řidiče řadí k jedněm z nejoblíbenějších a jež se pravidelně drží mezi TOP 10 nejprodávanějšími SUV na našem území.  Aktuálně Kia nabízí čtvrtou generaci Sportage, vyrábějící se od roku 2016. Snaží se v ní zúročit všechny zkušenosti, které získala výrobou tohoto SUV auta od uvedení jeho první generace v roce 1994.

Jedním z největších benefitů, jež s sebou Kia Sportage přináší je skutečnost, že interiér vozu byl koncipován tak, aby řidiči a všem jeho spolujezdcům zaručoval dostatečný komfort při krátkých i dlouhých cestách. Ovšem nutno konstatovat, že Sportage se povedl nejen co se týče interiéru, ale i jeho karoserie je po designové stránce skvostem.

Další z předností je pak velký zavazadlový prostor, konkrétně kufr vozu pojme 491 litrů a v případě sklopených zadních sedadel se toto číslo může vyšplhat až na 1480 litrů, který usnadní převážení zavazadel nejen rodinám, ale například i vášnivým cestovatelům či sportovcům.

Moderní technologie nejsou Kii Sportage cizí

Pokud se podíváme blíže na technické specifikace, tak z 8 nabízených motorizací poskytuje největší výkon – 136 kW / 182 k, naftový motor 2.0 CRDi, přičemž takovýto vůz zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,5 vteřin. Nejslabším nabízeným motorem je pak naftový 1.7 CRDi, jemuž zrychlení na 100 km/h zabere o 2 sekundy více a jehož výkon je 85 kW / 113 k.

V případě, že dbáte při výběru automobilu na spotřebu, tak vězte, že nejúspornější sériově vyráběný motor – naftový 1.6 CRDi dokáže jet za 4,5 – 5,0 l/100 km, což z Kii Sportage dělá jedno z nejúspornějších vozidel v segmentu SUV aut.

Moderní doba si žádá moderní prvky vybavení vozidel a Kia Sportage se rozhodla, že půjde s dobou. V nabídce tohoto vozu tak můžeme nalézt například technologii Kia DRIVE WiSE, pomáhající řidičům odvracet nebezpečí, například díky systému autonomního nouzového brždění (FCA), a minimalizovat stres z řízení při zvýšeném provozu.

Co se ceny tohoto automobilu týče, tak základní model nazývaný Comfort seženete již od 514 980 Kč. Mezi jeho hlavní prvky výbavy patří bluetooth handsfree, podélné střešní ližiny a přední mlhové světlomety.

Na druhém konci pak stojí nejprémiovější model GT Line, jehož cena startuje na 849 980 Kč a mezi jehož hlavní výbavu se řadí 8“ dotyková obrazovka s navigací, ventilovaná přední sedadla, bezklíčkový vstup – Smart Key a elektricky ovládané víko pátých dveří (SPTG).