Audi A6 2019

Audi poprvé představila štítek A6 v roce 1994 jako náhradu za odcházející Audi 100. Od té doby se představilo celkem na čtyři generace a to do roku 2011. Sedm let je dlouhá doba pro téměř všechny generace vozidel a Audi si proto připravila pátou generaci A6 pro modelový rok 2019.
Automobilka slibuje A6 k dispozici v několika různých provedení a celkově generační posun kupředu. Přestože je stále dost otazníků nad novou generací, přinášíme vám zatím dostupné informace o chystaném modelu.

Exteriér přináší celou řadu změn, ale zachovává si některé prvky

Z hlediska interiéru má Audi A6 celou řadu podnětů z nové A7 Sportback a A8. Nové Audi 6 navazuje na předchozí styl s ostřejšími liniemi, tvrdšími úhly a svalnatějšími detaily a přestože styling je zcela jistě jiný oproti odcházejícími modelu, stále není dost odlišná na to říct, že je A6 zcela nová.

Jako první si všimnete změn na přední mřížce. Přední kryty světlometů jsou také nové. Na boční straně vozu si všimnete především hezkého profilu, který je typický pro německou značku. Dlouhá kapota a linie střechy se pomalu tlačí směrem k ocasu a kolem blatníků nabývá na svalech. Leštěný kov pak dodává trochu šlechtické krve.

Celkově je exteriér velmi povedený a přitažlivý. Nabízí neokoukaný styl, ale také starou osvědčenou klasiku.

Nový interiér nabízí dotekové obrazovky namísto tlačítek a knoflíků

Hlavní změnou je středová konzole a palubní deska. Nespočet množství pevných tlačítek a knoflíku je nahrazena dotykovou obrazovkou. A stejně jako v exteriéru i zde nacházíme celou řadu starých věcí. Ovládání je nově nakloněno směrem k řidiči a mělo by vše usnadnit.

K dispozici jsou hned dva dotykové displeje, které nabízí všechny funkce nové A6. Interiér nového modelu je tak mnohem víc high-tech než v předchozích letech.

Kromě technologických novinek se můžete těšit na kvalitní materiály, jedinečný sound systém a celou řadu dalších vychytávek, které vám během jízdy zajistí pohodlí a bezpečí.

Pod kapotou se ukrývá čistá síla

Velkou novinkou je, že pro každý model je připraven mírně hybridní pomoc jako standard. Základní motor 3,0 l TFSI V-6 produkuje 340 koní a 369 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 5,1 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 249 km/h.